Kışa Damga Vuran Aksesuar Broş

0
120
kışa damga vuran aksesuar broş

Kıyafetlerin tamamlayıcısı pek çok parça kullanıyoruz. Son zamanlardan bunlardan biri de farklı boyut ve şekillerdeki broşlar. Şalların kenarlarına, ceketlerin ve gömleklerin üzerine takılan bu broşlar hem şık hem de kendine has bir tarz elde etmek isteyen kadınların dikkatini çekiyor.

Bir zamanlar oldukça moda olan broşlar bu kış yeniden gün yüzüne çıkıyor. Genellikle kıyafetleri tamamlamak için seçilen aksesuarlar kolye ve küpe olsa da bu kışa broşlar damga vuracak. Hem sokak modasının hem de şık davetlerin göz dolduran parçası olarak göreceğimiz broşlar yeniden moda sahnesinde yerini aldı.

Stilini küçük detaylarda da yansıtmak isteyenler özellikle bu tarz küçük aksesuarlarla farklarını ortaya koyuyor. Dükkanlarda ve pek çok markada artık farklı zevklere hitap eden broşlara rastlamak mümkün. Şık görünmek isteyen kadınların da moda kurallarını yıkmak isteyenlerin de tercihi olan broşlar geniş seçenekleriyle karşımızda duruyor. Önemli olan onları ne zaman ve nasıl kullanacağımız. Giydiğiniz oldukça sade bir elbisenin üzerine takacağınız broş anında havanızı değiştirecektir.

Broşlar gömlek yakalarını tutarsa

Broşları yalnızca alışılmış biçimleriyle kullanmak yerine yaratıcılığımız katarak bu aksesuarı daha dikkat çekici hale getirebiliriz. Örneğin yakaların arasına takılacak broşlar hem görünmesini istemediğiniz bir düğmeyi saklar hem de farklılığınızı ortaya çıkarabilir. Yakaları birleştirecek model bir broş kullanarak minimalist ve klas bir görünüm de elde edebilirsiniz. Özellikle ofis ortamında kullanılabilecek bu tarz ile şıklığınızı gün içine de taşıyabilirsiniz.

Üst üste broşlar

Alışılmışın dışına çıkmak istiyorsak o zaman belirlenmiş tabuları da yıkmak gerekiyor. Broş modasında da bu geçerli. Zengin çeşitler sunan broşlar arasından kendimize bir konsept oluşturarak birkaç tanesini bir arada kullanabiliriz. Özellikle kazakların omuz kısmına takılan küçük, birden çok broş farklı bir görünüm elde etmenizi sağlayacaktır. Ya da gömlek büyük ceplerinin üzerinde kullanılan farklı boyutlardaki broşlar kendinize has tarzını ortaya çıkarmanızın anahtarı olabilir.

Tarzını belirleyin

Broş kullanmak istiyorsunuz ama bilindik bir görünüm olmasını da istemiyorsanız o zaman iş yaratıcılığınıza kalmış durumda. Broş gibi bir aksesuarı istediğiniz her yerde kullanarak kombinlerinizin tamamlayıcısı haline getirebilirsiniz. Sadece elbise ve gömleklerde kullanmak zorunda değilsiniz. İsterseniz büyük bir şalı tutturmak için de broş tercih edebilirsiniz. Biraz daha farklılaştırmak isterseniz eğer pantolonunuzun ceplerinin kenarına, çantalarınızın üzerine hatta kabanların üzerinde de kullanacağınız broşlarla hem göz alıcı hem de dikkat çekici olabilirsiniz. Broşlarınızı şapka ve berelerin üzerine de yerleştirebilirsiniz. Seçim size kalmış. Bu noktada yaratıcılığınız kullanarak modaya hem ayak uydurup hem de kendi stilinizle ön plana çıkabilirsiniz.

 

Her zevke uygun broş modelleri

Tasarımcıların yaratıcılıkları sayesinde artık çok farklı model ve seçeneğe giyim alanında ulaşmak mümkün. Broşlar için de geçerli olan bu durumda taş boyamadan, küçük bir kahve kupasına ya da kitaptan sevdiğiniz bir yazarın yüzüne kadar istediğiniz her çeşit broşu bulmak mümkün. Hatta bazı yerlerde ‘kahve kedi kitap’ gibi son zamanlarda sosyal medyanın fenomeni olan konseptleri bir arada bulmak mümkün. Sıra beğeneceğiz bir broş bulup onu değerlendirmeye kalıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin