Kruvaze Parçalar Ofisten Sokağa Her Yerde

0
47
blazer-ceket

Kruvaze olarak adlandırılan parçalar kadınlar tarafından önceleri özellikle ofis ve iş ortamlarında tercih edilirken artık günlük kombinlerde de gözümüze çarpmaya başladı. Moda dünyasında kruvaze ceketler ön kısmı çaprazlama kapanan ve ceket düğmelerinin bir kısmı iliklenebilen bir kısmı ise sadece süs amaçlı eklenen parçalardan oluşur. Erkek modasında da önemli bir yere sahip olan bu tarz ceketler giyildiği an bir ciddiyet ve resmiyet katabilir. Kruvaze parçalar düğmelerin ön planda olduğu kıyafetlerle dikkat çekiyor.

Daha önceleri resmi toplantılar, üst düzey ortamlar ya da iş amaçlı kokteyler gibi resmiyetin hakim olduğu ortamlarda tercih edilen kruvaze ceketler artık iş ortamlarının moda konseptinden çıkarak günlük hayatta da kendine yer bulunuyor. Elbise olarak da tasarımcılar tarafından kullanılan kruvaze biçimi, bu haliyle de hem resmi ve ciddi bir hava katarken bir yandan da tarz ve stil sahibi görünmemizi sağlıyor. Uzun, kısa ya da maksi farklı alternatiflerle her kadına hitap etmeyi hedefleyen bu parçalar sade ve şık bir kombinin anahtar parçası olabilir.

Trençkotlarla kruvaze birleşirse

Kruvaze trençkotlar da ılık ve geçişli havalarda tarz ve modern bir kadın stili yaratırken bize kombinlerimizde yardımcı oluyor. Bu kesim trençkotlarda özellikle bej ve toprak renkleri sık sık tercih ediliyor. Özellikle siyah kombinlerin üzerine giyilen bej ve kum tonlarındaki kruvaze trençkotlarla renk zıtlığını hoş bir şekilde yansıtmak mümkün.

Takım elbise parçası olarak akıllara kazınan kruvaze parçalar ceketin yanı sıra kaban olarak da hayatımıza girdi. Özellikle kış aylarında ferace ya da kap dışında alternatif parçalar giymek isteyen hanımlar için kruvaze model kabanlar çok sevilen parçalar arasında yer alıyor. Düz parçaların yanı sıra yapay kürk eklemler gibi detaylarla zenginleştirilen bu tarz kabanlar sık sık karşımıza çıkıyor.

Kruvaze yeleklere de çok yakışıyor

Yelekler son zamanlarda yeniden revaçta. Kruvaze yelekler ise gömlek boğazlı kazaklarla kullanılarak hem şık hem de tarz bir görünüm fırsatı sunuyor. Bu parçaları hem kumaş etek üzerinde hem de pantolonları üzerinde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Şık bir parça izlenimi uyandıran kruvaze yelek ya da ceketleri kot pantolon gibi daha spor kıyafetlerle de kullanarak şık ve spor arasında kombin geçişi yapabilirsiniz.

Bele oturan ve vücudu düzgün bir biçimde saran bu tarz kruvaze parçalar daha fit görünmemizi de sağlıyor. Salaş olmayan kıvrımlı bir kesime sahip olan kruvaze modellerle hanımlara daha net bir vücut hattı sunuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin