Küçük Dokunuşlarla Tarzınızı Konuşturun

0
104
tesettur kombin

Aslında fark yaratmak o kadar da zor değil. Hiç aklınıza bile gelmeyen detayların ne kadar hoş ve göz alıcı olduğuna inanamayacaksınız. Geniş bir perspektiften bakabilmeniz ve yenilikten korkmadan, cesurca uygulayabilmeniz yeterli. Hem unutmayın; moda, tekdüze kalıpları kırarak ve alışılagelmiş tabuları yıkarak büyüyor.

Fular ile Göz Doldurun

Fular, genelde açık bir boyunda daha sık kullanılır ve belki bu sebepten tesettürlü hanımlar fuları kullanmaya hep tedirginlikle bakarlar. Ama bu düşünceden kurtulun bizce. Gömleğinizin yakasına hemen şimdi herhangi bir renk fular bağlayın, alelade. Farkı hissettiniz değil mi? Ne renk ve desen olursa olsun, ağır ve klasik bir görünüm için, istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. İster dolayarak kullanın; ,ister üçgen biçiminde katlayarak, fark etmez. Güzel ve havalı duruşu, keyfinizi yerine getirecek. Bağlamak ya da uçlarını açık bırakmak size kalmış. İpek ve pamuklu kumaşı olanları tercih edebilirsiniz. Hatta şöyle bir şey de diyelim: büyük boy eşarplar var ya hani, onun uçlarını de önünüze getirip, bağlayabilirsiniz. Böylelikle eşarbınız fular yerine de geçmiş olacak. Üstelik arka kısmı da açıkta olmayacağı için bu stilde eşarp bağlamaya bayılacaksınız.

Takıları Küçümsemeyin

Siz çok önemsemiyor olabilirsiniz ancak yükte hafif modada ağır etkisi olan takılar, çoğu kez mükemmel tamamlayıcı rolünü üstlenirler. Çok basit bir bileklik ya da en azından bir saat bile ortaya koyduğunuz tarzınızı yansıtmak için küçük ama etkili bir yol olacaktır. zarif ve ince parmaklarınız için –özellikle tektaş ve alyanstan yoksun parmaklar için J- şık ve parıl parıl parlayan bir yüzük, neredeyse tüm kombinleriniz için uygun ve kullanışlı olacaktır. Tabii ki en önemli husus yine sizin zevkleriniz ve giydiğiniz ve taktıklarınızda bunu en doğru biçimde yansıtmanız. Zaten moda insanın kendine yakışanı giymesi değil midir? J

Gözlük için Güneş’e mi Bakmalı?

Victor Hugo’nun meşhur şiirini anımsattı başlığımız. Gözlük için Güneş’e bakmaya gerek yok. Sonbahar modellerine bir göz atın, yüzünüze en çok yakıştığını düşündüğünüz modeli de hiç düşünmeden satın alın. Artık kaplumbağa için kabuğu neyse, sizin için de gözlüğünüz o olacak. Her yere götüreceksiniz ve takmak için güneşli günleri beklemeyeceksiniz. Üstelik kabul edelim, hem yüzde hem başta harikalar yaratıyor. Numaralı gözlük kullananlar da, yine rahat kullanabilecekleri ve her türlü renkte uyum sağlayabilecek modellerden seçmeli. Fikir vermek adına; geçen sene leopar desenli, yuvarlak çerçeveli gözlükler çok modaydı. Hem leoparın şıklığı her tür durumda da kurtarıcı oluyor. Yani, tedirgin olmayın. Deneyin ve kararı kendiniz verin.

Son olarak, gülüşünüzün eksik kalmasına izin vermeyin. En güzel aksesuarınızın, yüzünüzdeki o tebessüm olduğunu unutmayın. Nerede olursanız olun, ne giyerseniz giyin ama gülüşünüzü almadan bir yere çıkmayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin