Lahana Yaprağının Faydaları

0
112
lahana-yapraginin-faydalari

Lahana Yaprağının Mucizesi

lahana-yapraginin-faydalariLahana yaprağının faydaları akut ayak ağrılarından kurtulmak için doğal tedavi yöntemi: Lahana sargısı ile tüm ağrılarınızı unutacaksınız!

Ayaklarınız sık sık ağrıyorsa, mutlaka bol sıvı tüketip, yürüyüşe başlamalısınız. Bir de lahana yaprağı ile bu sorunu kolaylıkla çözebilirsiniz. Bazılarımız çok sigara içmekten, bazılarımız da hareketsizlikten dolayı oluşan ayak ağrılarından şikayetçidir. Çevrenizdeki yaşlılara göz atın. Onların çoğunun sağlığındaki en önemli sorun ayak ağrılarıdır. Peki bu ayak ağrılarından kurtulmak için ne yapmak gerekir?

Ayak ağrılarını doğal bitkiler aracılığı ile gidermek mümkündür. İlaçlarla tedaviye başlamadan önce bu tedavi yöntemini testten geçirmekte fayda var. Ayrıca çok sıvı tüketip, yürüyüşe başlamak tavsiye edilir. Temiz havada 10 dakika yürüyüş bile keskin ayak ağrılarının kurtarıcısı olabilir. Bu ağrılardan kurtulmak için lahana yaprağını kullanabilirsiniz.

Lahana kompresinin 3 yöntemini sunuyoruz:
  1. Ayağın ağrıyan yerlerini haşlanmış lahana yaprakları ile ılık olarak sararak 10 dakika bekleyin. Lahana yaprakları ile uzun vadeli tedavi sizi tüm ağrılardan kurtarabilir. Lahananın yaprakları sadece ağrılar üzerindeki etkisi ile değil, ayrıca sağlık ve gençlik deposu olarak da bilinir.
  2. Lahana yaprakları ile kompres en iyi etkiyi verir. 1 kaç lahana yaprağını yıkayıp, döverek, üzerine bal sürüp ağrılı bölgeye konulmalıdır. Prosedürü 1 ay boyunca geceleri yapmanız önerilir.
  3. Birkaç lahana yaprağını dondurucuda soğutun, ama dondurmayın, yapraklar esnekliğini koruyacak şekilde kalmalıdır. Ayaklarınıza bu yaprakları sarın ve onları yüksek bir eşyanın üzerine koyup uzanın, yarım saat bu durumda kalın. Kompresi açtıktan sonra ayaklarınızın ağrılarının azaldığını ve ağrının geçtiğini hissedeceksiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin