Makyajda Kontür Nasıl Yapılır, Makyajda Kontür Ne Demek?

0
197
Makyajda Kontür Nasıl Yapılır

Makyajda kontür nasıl yapılır? Bir kadını güzel kılan şeyler arasında en önde gelen etkenlerden birisi muhakkak ki makyajdır. Kadına hem öz güven verir hem de kendilerini güzel hissetmelerini sağlar. Ancak bu öz güveni desteklemek için makyaj tekniği olarak ufak tefek dokunuşları da öğrenmek gerekmektedir. Bazı kadınların hala yüzlerine boca ettikleri boyalarla hiçbir şekilde güzellik estetiği yakalayamadıkları maalesef bilmemektedir. İtici bir görüntü oluşturan bu yanlışları düzeltmek için araştırma yaparak, kendi ten renklerine, aynı zamanda göz ve saç renklerine uygun, doğal görünümlü makyajlar tercih edilmelidir. Bunun için başlangıç olarak ne şekilde bir yol izlemeleri gerektiği konusunda küçük bir profesyonel yardım alabilirler. Son dönemlerde oldukça moda olan makyaj trendleri yer almaktadır. Bunlar arasında öne çıkan ise tabii ki kontür teknikleri.

Makyajda Kontür Nasıl Yapılır, Makyajda Kontür Uygulaması Nedir?

İlk olarak kontür tekniği denilen bu yöntem makyajla ilgilenen bayanların en büyük yardımcısı olmuştur. Yüz, boyun ya da göğüs gibi hatlarda kullanılan bu yöntem sayesinde oldukça başarılı çalışmalar olduğu da bir gerçek. En önde gelen çalışmalar ise; yüz hatları çevresi kontürü ve burun kontürü olarak bayanların önüne çıkmaktadır. Tüm önemli makyaj firmaları tarafından fazlaca üretilen kontür stickleri de bayanların kolaylıkla ulaşabileceği ürünler arasında yer almaktadır. Bu pratik ürünler sayesinde artık bayanlar daha belirgin elmacık kemiklere, daha ince bir yüz hattına ve hatta daha ince, kalkık bir buruna sahip olabilirler.

Makyajda Kontür Nasıl Yapılır?

Makyajla hokka gibi bir buruna sahip olmak isteyen bayanların yapması gereken tek şey, gerekli malzemelere sahip olmalarıdır. Herhangi bir kontür ürününe sahip olan bayanlar, burunlarının yan kısımlarından başlayarak kaşlarının bittiği noktaya kadar koyu renkle bir çizgi oluşturmalıdır. Aynı zamanda burnun yan tarafları gölgelenirken, burun kemiğinin de aydınlatılması gerekmektedir. Çünkü yanlardan koyulaşan burun, üstteki kemik noktasının aydınlatıcı kullanılarak açılması ile birlikte, bayanların daha ince ve kibar bir görüntüye sahip olmalarını sağlamaktadır. Bunlar yapılırken kesinlikle net bir çizgi halinde bırakılmamalıdır.

Her zaman için doğal bir görüntüye sahip olunması gerektiği de bayanlar tarafından unutulmamalıdır. Bu teknik aynı zamanda yüz hatları için de geçerlidir. Alın kısmının geniş bölgelerine, elmacık kemikleri orantısındaki bölgelere ve tam çene altı bölgesine koyu renkli kontür uygulanmalı, geri kalan açıklıktaki yerlere ise aydınlatıcı kullanılmalıdır. Burun için kullanılan teknik, aynı şekilde yüz hatları için de geçerlidir.

Buradaki en önemli ipucu ise; her zaman altta kalan bölgeleri belirginleştirmek için koyu renk, açıkta kalan bölgeleri alttaki alana denk getirmek için açık renk kullanarak estetikli ve doğal görünümlü bir çalışma elde edilmesini sağlamaktır. Bu sayede artık birçok bayanın bıçak altına yatarak estetik yaptırması yerine, ufak tefek makyaj teknikleri ile daha kolay estetiksel bir görüntü sağlanabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin