Minyon Bayanlar Nasıl Giyinmeli? Giyim Önerileri

0
152
Minyon Bayanlar Nasıl Giyinmeli

Minyon bayanlar nasıl giyinmeli? Minyon bayanları daha uzun ve ince gösterecek 7 ipucu için haberimizi okumaya devam edin..

Modadaki evrime rağmen minyon bayanlar kendilerine uygun kıyafetler bulmak konusunda hala zorlanabiliyor. Oysa ki biraz deneyim ve araştırma ile zarif vücutlarına uyum sağlayacak ve onlara daha çekici bir görünüm kazandıracak parçalara yönelmeyi başarabilirler. Minyon bayanlar nasıl giyinmeli sorusunun cevabı için birkaç önemli ipucu hazırladık..

Gardırobunuzu hazırlarken vücudunuza uygun olan ögeleri seçmelisiniz. Çok bol ya da çok dar giysilere sahip olmaktan kesinlikle kaçının. Sadece vücut tipinizi destekleyen ve biraz da boyunuzu olduğundan uzun gösterecek parçalara yönelmelisiniz. Şayet hazır aldığınız giysiler üstünüze oturmuyorsa, bir terzi yardımıyla bu durumu düzeltebilirsiniz.

Renkli Kıyafetler

Renkli altları ve üstleri kombinlemek zevkli olsa da, bu uygulama silüetinizin dikey olarak yansımasına zarar verebilir. Diğer taraftan, monokrom görünümünüzün uzamasına neden olur. Şayet az da olsa bir renk karmaşası istiyorsanız, etek veya koyu pantolon üzerine açık ya da orta renk bir bluz seçebilir, üstüne de alt tarafla uyumu olan bir hırka ya da ceket alabilirsiniz.

Çizgi ve Desenler

Yatay çizgilere sahip olan giysiler giymekten uzak durun, çünkü bunlar olduğunuzdan daha kısa ve kilolu gösterir. Aynı zamanda büyük desenlerden de kaçınmalısınız. Bunların yerine size yardımcı olacak uzunlamasına dikey dikişli, dikey çizgili ve yakasız üstler tercih edebilirsiniz. Ayrıca küçük desenler de geniş görünmenize neden olmadan stil sahibi olmanızı sağlayabilir.

Elbise, etek ve üstler

Üç çeyrek uzunluğunda olan kollu üstler ve V yakalı giysiler görünümünüzü uzatmaya yardımcı olacaktır. İnce gösteren desen ya da renklerdeki maksi elbiseler de yüksek topuklularınız ile iyi bir kombin olacaktır. Bunun yanında yüksek belli etekler daha kısa ve geniş gösterebileceği için, kaçınmanız gereken parçalardır.

Şortlar ve pantolon

Pantolon seçiminizde boru paça ve düz inen olanlara yönelmelisiniz. Bol paçalardan kaçınmalı, orta baldır ya da ayak bileği hizasında biten pantolonları tercih etmemelisiniz. Düşük belli bir pantolon, minyon vücutlar için idealdir. Ayrıca yüksek bellilerden de mümkün olduğu kadar kaçınmalısınız. Şayet kapri pantolon giymek isterseniz, paça boyunun bilek üzerinde olduğuna emin olmalısınız. Şortlar söz konusu olduğunda ise kısa kesime sahip olanları tercih edin.

Ayakkabılar Önemli

Boy uzatmanın en kolay yolu tabii ki topuklu ayakkabı giymek. Aşırı uzun olmaları da şart değil, daima rahat edeceğiniz yükseklikte seçimler yaptığınıza emin olun. Aynı zamanda sandalet ve ayakkabı tercihlerinizde bilekten bağcıklı modellerden de kaçınmalısınız. Bu bağcıklar bacakların kalın ve boyunuzun daha da kısa görünmesine neden olur. Sivri burun ya da açık ayakkabılar her zaman daha zarif bir görüntü sağlayacaktır.

Aksesuar ve Çantalar

Şayet daha uzun görünmek gibi bir arzunuz varsa, kemerinizi göğsünüzün altına ya da kalçanızın hemen üstüne takın. Kemer renginin kıyafetinizle uygun ve ayrıca ince olması da çok önemli. Çanta söz konusu ise, büyük olanlardan uzak durmalısınız. Orta boy ya da küçük çantalar tercih edin ki görünümünüze uyum sağlasın. Aynı durum takılar için de geçerlidir, büyük olanlardan uzak durmalısınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin