Modanın Yeni Trendi Denim Pantolon

0
134
Denim Pantolon Kombinleri

Pantolon modası her daim güncelliğini korumakta. Son yıllarda oldukça moda olan skinny pantolonlar yavaş yavaş da olsa gözden düşmeye başladı. 1980’li yıllarda Rock yıldızı Madonna’nın meşhur ettiği vücudu tamamen saran skinny pantolonlar, yavaş yavaş yerini denim kumaşlardan hazırlanmış ve bu daracık pantolonlardan çok daha fazla rahat kullanım imkanı sunan denim pantolonlara yerini  bırakmak üzere. Zaten skinny bir pantolonun vücutta güzel bir duruş sergileyebilmesi için uzun ve düzgün bacaklar ve ince bilekler gerekiyordu. Oysa denim pantolonlar herkes tarafından giyilebilir. Vücut kusurlarını saklamak içinde birebir.

Denim Nedir? Denim kelimesi ilk defa Fransa’da Nimes Kentinde üretilip, bu kumaşlardan da iş giysileri dikilmiştir. Kumaşın ismi Nimes’den gelen anlamını taşıyan denim olarak pek çok dile yerleşmiştir. Spor giyimde özellikle Jean pantolonlarda kullanılan kalın ve kaba bir kumaş cinsidir ve çabuk yıpranmaz. Çok dayanıklıdır.

Denim kumaşlardan yapılan pantolonlar artık sadece sokak modasının değil ofis modasının da en gözde giysilerindendir. Hatta devlet kurumlarında çalışanlar bile denim pantolonları iş hayatlarında rahatlıkla giyebiliyor.

Denim Pantolonlar İle  Kombin Önerileri

Denim pantolonlar ile çok çeşitli kombinler yaratmak ve çok farklı stiller oluşturmak kolaydır.

Vintage giyim modasının sıklıkla tercih edildiği bu sezonda İspanyol paça denim pantolonları sizde dolabınızda İspanyol Paça Denim Pantolonmuhakkak bulundurmalısınız. Boyunuz yeterince uzun değilse yüksek belli olanları, eğer uzun boyluysanız da düşük belli olanları tercih etmelisiniz. Bu pantolonlar ile soğuk kış günlerinde salaş örgü kazaklar muhteşem bir kombin oluşturuyorlar. Ayakkabı olarak da botları kullanmayı deneyin. Ya da yine bu sezon çok moda olan oduncu gömlekleri ile de harika kombinler yaratabilirsiniz. Klasiğe yakın bir tarz istiyorsanız şifon veya ipekli gömlekler ile kullanabileceğiniz denim pantolonları, şık bir deri yelekle de tamamlayabilirsiniz. Klasik görüntü için stiletto bir ayakkabı da şart. Özellikle de kırmızı, mavi yeşil gibi canlı renk stilettoları tercih ederseniz stilinizde bir fark yaratmış olursunuz.

Boru paça denimler ile de stiletto ayakkabıların çok şık görüneceğini hatırlatalım. Düşük belli boyfriend model denim pantolonlar ise sneaker ayakkabılarla ayrıca spor ayakkabılarla tam bir kombin oluşturuyor. Sokak modasında, üzerinizden her an düşecekmiş gibi görünen boyfriend denimleri şık sweatshirtlerle dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Taşlar ve nakışlarla süslü normal bel denim pantolon da bu sezonun en gözde pantolonlarından. Bu pantolonları da gömlekler ile rahatça kombin yapabilirsiniz. Ama “fark istiyorum, tarzımla farklılık yaratmak ve tüm gözlerin üzerimde olmasını istiyorum” diyorsanız, tavsiyemiz göbeği açıkta bırakan dar bluzlar ve tişörtlerle bu pantolonları giymeniz.  Biraz iddialı bir fark için ideal bir kombin önerisi. Bu pantolonlar ile dantel detaylı kısa ceketlerde muhteşem duruyor. Ve altına da mutlaka topuklu bir ayakkabı giymelisiniz. Bu giyim tarzı  yine mutlaka vintage tarzı takılar ile desteklenmelidir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin