Ofis Giyiminde Nelere Dikkat Etmeliyiz

0
83
şık-ve-klas-bayan-ofis-kombinleri-2015

Ofis giyiminde nelere dikkat etmeliyiz ne giymeliyiz sorusu her çalışan kadının en güncel sorunlarından biridir. Çalıştığımız ortamda hem şık hem de rahat olabileceğimiz parçaları seçerken aşırıya kaçmamak ve cool görüntümüzden de taviz vermemize hiç gerek yok. Her gün ne giyeceğim derdi zaten yorarken bir de uyumlu mu değil mi gibi can sıkıcı düşüncelerle boğuşmamız gerekir. Bazı noktalara dikkat ederek ofis günlerinizi şık ve tarz bir giyimle kurtarabilirsiniz.

Renklerle oynayabilirsiniz

Ofis ve çalıma ortamı diye kıyafetlerimizin sıkıcı ve tek düze olması gerekmiyor. Aksine renkli ve şıkır şıkır da giyinebilirsiniz. Tabi giyinirken renk konusunda bir ofis ortamında olduğunuzu unutmamanız gerekiyor. Renkli parçalar seçerken bir yandan da onları nötr edecek parçalar seçerseniz kombinlerinizde hem ofis ortamında hem de günlük yaşamınızdaki kombinlerde şıklığı yakalayabilirsiniz. Renk seçimlerinizi yaparken kendiniz özgür tutabilirsiniz ama çok alacalı ve göz yoran parçalar sadece ofis kombinlerinde değil tüm kombinlerinizde şıklıktan uzak rüküşlüğe yakın bir hale dönüşmenize neden olacaktır.

Dekoltelere dikkat 

Yakalarınıza ve kıyafetlerinizin dekoltelerine de dikkat etmeniz lazım. Aşırıya kaçan hiçbir dekolte sizi şık ve havalı göstermez hele ki ofis ortamında. Ofis giyiminde nelere dikkat etmeliyiz sorusunun belki de en bariz olanı dekolte olabilir. Sırt ya da göğüs kısmında verilen dekoltelerde aşırı olmayan nahif ve kontrollü olanları tercih etmelisiniz. Ofis ortamında çizeceğiniz mesafeli ve dikkatli çerçeve verilecek aşırı bir dekolte nedeniyle yerini basit bir görünüme bırakabilir.

Ayakkabılarınıza özen gösterin

Ayakkabılar da ofis giyiminde nelere dikkat etmeliyiz sorusunun cevaplarından biri. Abartılı topuklu ya da renkli ayakkabılar ofis ortamında sizi tarz olmaktan çok uzağa sürükleyebilir. Ayakkabılar kombinlerimizin en önemli tamamlayıcılarındandır. Bir de dost başa düşman ayağa bakar derler ki pek de yabana atılacak bir söz değildir bu. Ofis ortamlarında giyinirken kıyafetlerinize özen gösterdiğiniz kadar ayakkabılarınıza da dikkat etmeniz gerekir. Kombinlerinizle renk uyumu var mı topukları uygun mu gibi sorulara cevap vererek seçiminizi yapmanız daha sağlıklı olacaktır. Bu sayede hem ofis hem de diğer kombinlerinizde mükemmel ve kusursuz seçimler yaparak tarzınızı ve stilinizi ortaya çıkarabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin