Pasif Jimnastik ile Zayıflama

0
165
pasifjimnastikilezayiflama

Pasif Jimnastik ile Zayıflama

Pasif Jimnastik ile Zayıflama            Pasif Jimnastik ile Zayıflama diğer adıyla Elektro Terapi uygulaması bir zayıflama aletinin adıdır. Bu alet kaslara düşük voltajlı elektrik akımları verilmek suretiyle uyarılmasını sağlar ve kaslara ekstra kalori harcatma amaçlı ile tasarlanmıştır. Aslına bakılırsa bu alet uzun süredir farklı yöntemler için ( saç uzatma, saç çıkarma, vücut şekillendirme vs.) kullanılan bir uygulamaydı. Bir kaç yıldır ise bölgesel zayıflama, incelme için kullanılır.

Bu teknik bölgesel zayıflama ve incelmenin yanı sıra selülit tedavisi için de kullanılan son model bir uygulamadır. Genelde bu tedavide Elektro terapi cihazlarına 16 ile 24 adet elektrot ucu takılır, zayıflaması istenilen bölgeye elektrik şokları yavaş yavaş verilir. Tedavide çok sayıda elektrot imkânı bulunduğu için aynı zamanda birçok bölge üzerinde zayıflama hedeflenebilir.

Pasif jimnastik ile zayıflama seansları yaklaşık 45 dakika sürmektedir. Hasta bu uygulamaya girmeden önce bir takım testlere alınır. Hastanın vücut yoğunluğu tespiti sonrasında uzmanlar hangi programın uygulanacağına karar verir.

Pasif Jimnastik ile Zayıflama ve Elektro Terapi

Elektro terapi uygulamasının sonuçları yaklaşık 3. veya 4. kürden sonra ortaya çıkmaktadır. Toplam 24 kürden oluşan Elektro terapi 12. kürden itibaren hızlı bir zayıflama ile etkisini göstermektedir. 25. küre gelindiğinde istenilen zayıflama gerçekleşmiş olacaktır. Ayrıca pasif jimnastik ismi verilen kas geliştirici egzersizler de seanslardan önce yapılırsa iyi gelebilecek egzersizlerdir. Pasif jimnastik aleti bilgisayara bağlıdır ve 6 ile 9 arası farklı program vardır. Yani 9 farklı bölgeye elektronik uygulanabilmektedir. Örneğin; Karın kasları eritme, göbek, kalça, popo, göğüs dikleştirme.

 Pasif jimnastik ile zayıflama seans ücretleri

Seansları gayet uygun ve düşük ücretli olan pasif jimnastik kürleri seans başı 100 TL’dir. Kesinlikle tavsiye edilebilecek bir bölgesel zayıflama ve incelme yöntemidir. Ayrıca pasif jimnastik alet fiyatı ise 20-50.000 arası değişmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin