Pembe Top Sahada – Meme Kanseri

0
135
elcinsangupembetop

Meme kanseri farkındalığına önem vermek için bu yıl 4. kez düzenlenmesi olacak Pembe Top, 12 Ekim 2017 tarihinde Anadolu Efes – Real Madrid karşılaşması ile yeniden düzenlenecek. Anadolu Sağlık Merkezi ve Anadolu Efes kulübünün birlikte yaptığı organizasyon olan Pembe Top Sahada projesinin bu yıl düzenlenecek olan Anadolu Efes – Real Madrid karşılaşmasında gönüllü destekçi olarak başarılı oyuncu Elçin Sangu üstelenecek. Maçın başlama atışını Elçin Sangu yapacak. Sonuç ne olursa olsun, sonuç olarak “Kadınlar Kazanacak” sloganıyla maça çıkılacak.

elçin sangu pembe top sahadaElçin Sangu, “Erken tanının hayat kurtardığı gerçeğini unutmamak ve bu bilinçle düzenli kontrolleri yaptırmak çok önemli. Kadın sağlığını tehdit eden meme kanseriyle mücadeleye katkı sağlayabildiğim için çok mutluyum. Umarım çok daha fazla kadına bu farkındalığın ulaştırılmasını sağlayabilirim” dedi.

Meme kanseri hastalığında her yıl erken tanı farkındalığı sembolü haline gelen Pembe Top, 12 Ekim 2017 günü Anadolu Efes – Real Madrid karşılaşması ile Elçin Sangu’nun atışıyla dördüncü kez potada olacak.

 

elçin sangu pembe topHer sene 1 milyon 400 bin kadına meme kanseri tanısı teşhisi koyuluyor. ABD’de her 8 kadında, Avrupa’da ise 10 kadından birinde meme kanseri görülüyor. Kanserden ölümlerin yüzde 14’ünden meme kanseri sorumlu tutuluyor. Erken tanı tedavisi ile başarı hayati önem taşımaktadır. Her kadının meme merkezi bölümlerinde kontrol yapmaları erken tanı için önem taşımaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin