Retro Makyaj Nedir, Retro Makyaj Nasıl Yapılır?

0
144
Retro Makyaj Nedir

Retro Makyaj NedirSon dönemlerde makyaj teknikleri, makyaj ipuçları derken makyajın bayanların yaşamında oldukça yoğun bir yer kapladığı bir kez daha fark edildi. Söylenen ve uygulanan her teknik ve ipucu, bayanlar tarafından oldukça dikkate alındığında gözlerden kaçmıyor. Artık dışarıda göz yoran, kötü gösteren ya da yorgun bir ifade bırakan makyaj uygulamaları sayıca oldukça azaldı. Makyaj konusunda tüm uyarıları dikkate alan birçok bayan, yeni trendleri yakalamayı ihmal etmiyor.

Geçmiş yıllardan gelen ve günümüzde tekrar trend bir hale dönüşen, aynı zamanda retro olarak adlandırılan makyaj, aslında 1970′ li yılların vazgeçilmez makyajları arasında yer alıyor. Şimdilerde ise vintage olarak birçok dalda öne çıkan bu akım, makyajı da ele geçirmiş durumda. Ancak bayanlar bu durumdan son derece memnun görünüyor. Çünkü hemen hemen her bayana hitap eden tonlara ve uygulamalara sahip bir makyaj türü. Tabii ki günümüzün şartlarıyla harmanlanınca da ortaya çok güzel seçenekler çıkıyor.

Retro Makyaj Nedir, Retro Makyaj Nasıl Yapılır?

Bayanlar makyaj konusunda toprak tonlarını favori olarak kabul ediyorlar ise, retro uygulaması tam olarak onları ifade etmektedir. Bu uygulama hem daha belirgin gözlere hem de daha ifadeli bakışlara sahip olmak için Retro Makyaj Nasıl Yapılıryapılmaktadır. Retro göz makyajının vazgeçilmez unsurları mevcuttur. Bunlar arasında ilk başta gelen, gözlerin kahverengi tonlarda ve doğal tonlar da görünmesini sağlayan farların olmasıdır. Aynı zamanda göz kapaklarının kirpik diplerine uygulanan ince ve kuyruklu bir eyeliner olmasıdır.

Alt kirpiklerin ise boş bırakılması gerekiyor. Gözlere uygulanan en önemli şey ise; kirpiklere bolca uygulanan maskaralardır. Bu hem kirpiklerin dolgun görünmesini hem de kıvrık görünmesini sağladığı için oldukça önemlidir. Retro makyajı tamamlamak için kusursuz bir ten makyajına da sahip olmak gerekir. Anlattığımız yöntemleri uygulayarak siz de retro görünüme sahip olabilirsiniz. Bunların yanı sıra dudaklarınıza uygulayacağınız nüde tonlarda bir ruj, yine retro akımını devam ettirmiş olacaktır.

Retro makyaj için her ne kadar kusursuz bir ten makyajına sahip olunması gerekiyor olsa bile, bunu doğru adımlarla takip etmek gerekmektedir. Öncelikle açık tenli bir görünüm elde etmek gerekiyor. Bu yüzden bayanların koyu renkli kapatıcılardan uzak durmaları altın kural olarak belirlenmiştir. Gözlerin daha ön planla olduğu bir makyaj uygulamasından ötürü, ihtişamlı kirpikler için takma kirpik bile kullanılabilir. Retro makyaj trendinin 50 yıllık bir serüveni bulunmaktadır. Birçok makyaj uygulaması bir süre sonra silinip unutulmuş olsa bile retronun günümüzde hala kalıntıları mevcuttur. Bayanların bu stile ağrılık vermesinin sebebi ise, gözlerin her daim ön planda tutulmak istenmesidir. Her ne kadar günlük olarak kullanılıyor gibi görünse de, önemli günlerde ya da gelin makyajlarında da sıklıkla uygulandığı görülmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin