Sezonun Son Trendi Kahkül ve Perçemli Saç Modelleri

0
458
Kakül Perçem Modelleri

Kahkül ve Perçemli Saç Modelleri

Kahkül ve Perçemli Saç Modelleri   80’li yılların modası olan, saçlarda Kahkül ve Perçemli Saç Modelleri bu yıla da damgasını vuracak. Yılın son trendi olan kahkül ve perçemi denemenizi tavsiye ederiz. Saç kesimi ve saç modeli değiştirme konusunda sizi cesur olmaya davet ederken, kahkül trendi hakkında da bazı püf noktalarına değinmek istiyoruz. Yılbaşına özel olarak saçınızın modelinde bir değişiklik planlıyor ve saçlarda sezonun son trendini yakalayıp modaya ayak uydurmak istiyorsanız, yazımızı okumaya devam edin…

Saçınıza uygulayabileceğiniz kahkül ve perçem modelleri

Ünlü senarist Jack Moffitt’in kızı Amerikalı manken Peggy Moffitt’in 60’lı yıllarda meşhur ettiği ve Peggy tarzı olarak kullanılan, hilal kahkül de denilen, harika bir model. Oval veya uzun yüzlere çok yakışan bu saç modelinde, kahküller kaşların hemen altında kesiliyor ve yanlara doğru kulak hizasına kadar uzayarak bir hilal şeklinde devam ediyor. Modern çağa çok uygun bir kahkül kesimi. Fark yaratmak istiyorsanız, denemelisiniz. Kare yüzler ve geniş alınlı kadınlara çok yakışacak bir kahkül modeli ise asimetrik kahkül kesimi. Yanlışlıkla kesilmiş gibi bir izlenim bırakan, kahküllerin bir yarısı kısa, diğer yarısı ise uzun olarak tasarlanmış bir kahkül modeli. Karanlık ve esrarengiz bir hava yaratan bu kahkül modeli de, cesur kadınların tercihi olabilir.

Perçemli saç modelleri

   Perçemli saç modelleri ise küllerinden yeniden doğdu (uzayan kahküllere perçem deniyor). Kahkülleriniz uzadığında yeniden kesmeden bir müddet bu şekilde kullanabilirsiniz. Küçük yüz yapısına sahip kadınların tercih ettiği saçların kısacık kesildiği pixie model saç kesimi de kahkül modası için uygun bir tarz oluşturabilir. Kısa saçları yana veya öne, kahkül gibi tarayarak kullanabileceğiniz bu model, çok şık bir hava yaratabilir.

Saç modeliniz nasıl olursa olsun, her yüz tipine ve her saç modeline uyum sağlayabilen ve saç modelini bir anda olağanüstü bir şekilde değiştirebilen kısacık model. Bu tip kahküller en fazla 4 – 5 santimetre uzunluğunda kesiliyor ve uzamasına izin verilmiyor. Alına düz bir şekilde tarayarak yatırılan bu kahküller, bir nevi XS kahkül modeli şeklinde. Bu tip kahküller geniş olan alnı daralttığı gibi, çok farklı bir imaj oluşturmaya da yardımcı oluyor. Gece ve gündüz, çok rahat kullanabileceğiniz bu kahkül modeline, çok özel bir ilgi ile şekil vermeniz de gerekmiyor. Saçınızı ister dağıtın, ister toplayın. XS kahkülünü tarayıp çıkabilirsiniz.

2017 Kahkül saç modeli

Size önereceğimiz son kahkül tipi ise, gözlerin altında kesilen kahkül modeli. Gözleri tutamlar halinde kamufle eden ve bakışları saklayarak, gizemli bir hava yaratan bu modelkadınlara asil bir görünüm katıyor. Dağınık topuz modelleri ile çok iyi bir ikili oluşturuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin