Sarı Saçların Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

0
131
Sarı Saçların Bakımı Nasıl Yapılır

Sarı saçların bakımı, Çok hoş ve güzel bir saç rengi olmasına rağmen, sarı saçları  kullanmak, diğer saç renklerine göre her zaman daha zordur. Saçı diğer renk boyalara göre daha fazla yıpratır. Ayrıca sarı saçların rengi çok çabuk solar ve saçlar zamanla matlaşır. Saçı sarı renge boyamak, saç tellerinin incelmesine ve daha kırılgan bir yapıya sahip olmasına neden olur. Bütün bunlara rağmen yine de en çok tercih edilen saç renklerinden biridir. Kadını daha feminen, daha zarif yapar.

Sarı Saçların Bakımı Nasıl Yapılır, Sarı Saç Bakımıyla İlgili İpuçları

Sarı saçların sağlığını koruyabilmek için daha yoğun ve derin bakımlar yapılmalıdır. Eğer saçınızda sarı rengi tercih ediyorsanız ve bu renkte ısrarcıysanız, “sarı saçların bakımı nasıl yapılmalıdır” veya “sarı saçların yıpranmasını önlemek için nelere dikkat edilmelidir?” gibi soruların cevaplarını bilmelisiniz. İşte bilmeniz gereken noktalar…

Saçlarınızı sık sık boyatmamalısınız. Saç dipleriniz azıcık belirginleşmeye başladığında hemen gidip dip boyası yaptırmamalısınız. Biraz daha sabırlı davranarak, saçlarınızın yıpranmasını engelleyebilirsiniz. Sarı renk tonları için dip boyası aralığını, bir aydan daha uzun bir süre açmalısınız. Saç bakımında en çok uygulanan yöntem, saç maskeleridir. Saçı nemlendiren, saçı yumuşatan maskeleri saçınıza uygulamalısınız. Ya da 15 günde bir kuaförde saç bakımı yaptırmalısınız. Evde de haftada bir veya birkaç kez uygulayacağınız saç bakım maskeleri, saçınızı koruyacak ve nemlendirecektir. Saç bakımı maskesi alacaksanız, profesyonel ürünleri tercih etmelisiniz. Bunların dışında, evde hazırlayacağınız bitkisel bakım maskeleri ile de saçınızın bakımını yapabilirsiniz.

Sarı renk, saçların nemini azaltıp kurutur. Saçınızı sık sık yıkamaktan kaçının ve haftada bir veya iki kez yıkayın. Kolay yağlanan bir saç yapısına sahipseniz, kuru şampuanları kullanmayı deneyin. Kuru şampuanlarla saçlarınızı 1-2 gün daha yıkamadan kullanabilirsiniz. Sarı saçlar kolay kırılır, bu nedenle kırılan uçlarını sık sık temizletin. Saçlarınızın, kırılan saç uçlarını onarmak için uğraşmasını engellemiş olursunuz. Böylece saç hücrelerini fazla yormazsınız. Saçlarınızın kırılmasına engel olmaya çalışın. Çok fazla taramayın ve tarama yaparken gerçek kıllardan yapılmış fırçaları kullanın. Gerçek kıl fırçalar saç derisine hem masaj yapar, hem de saç dibinde saç derisinin ürettiği yağın dengeli bir şekilde dağılmasını sağlar.

Güneş Işınlarından Uzak Durulmalı!

Sarı saçlar için en tehlikeli olan şey güneş ışınlarıdır. Güneşli günlerde saçınıza şapka takarak koruyun. Saçınızı toplayarak güneşe çıkın. Ayrıca güneşe çıkmadan önce saçınızı koruması için saç bakım yağlarından sürün. Badem yağı, Hindistan cevizi yağı, argan yağı gibi bitkisel ve saç için faydalı olan yağları seyrelterek, saç şekillendirici olarak kullanmayı deneyin. Saçınıza istediğiniz modeli vermeden önce bu yağlardan az miktarda saçınıza sürün. Böylece saçınıza günlük bakım yaparken, çevresel etkenlere karşı da korumuş olursunuz. Sarı saçlar maşa, fön gibi ısı gerektiren işlemlere karşı daha dayanıksızdır. Bu tip işlemleri mümkün olduğunca seyrek uygulamaya çalışın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin