Şelale Saç Örgüsü

0
151
selalesacorgusu

Şelale Saç Örgüsü

Şelale Saç Örgüsü İster sadece sağ tarafta veya sol tarafta şelale örgü modelini yapın ister her iki tarafta yaparak saçınıza farklı bir görünüm kazandırabilirsiniz. Fransız şelale saç örgüsü modeli, döngü şelale saç örgüsü modeli gibi farklı adları bulunmaktadır.

Nasıl Yapılır?

Öncelikle saç arkaya doğru taranır. Arkaya tarandıktan sonra üst orta kısmından sağ ve sola iki yana ayrılır. Düzgünce ayrılmasına özen gösterin. Sol üst ön bölümden bir tutam saç alın ve bu tutamı üçe bölün, bir örgü yapmaya başlayın ve üçe bölünen saçın bir tanesini bırakı. Bıraktığınız parçanın yerine başka bir tutam alarak örmeye devam edin. İlk tutamlardan birini daha bırakın ve yerine yenisini alarak tek tek örmeye devam edin. Koyu renk veya açık renkli saçlarda bunu rahatlıkla deneyebilirsiniz. Bu saç şekline döngü şelale saç örgü modeli denmektedir.

Fransız şelale saç örgü modelinde ise genelde uzun saçlara uygulanmaktadır. Örgü kolay ve günlük hayatta rahatça yapılabilecek bir örgüdür. Yine önden saçı ayırarak önden başlamak üzere arkaya doğru üç tutam alıp bir örgü yapın bir demet bırakıp bir başka demet alarak tek örgüye devam edin. Saç ucuna yetişene kadar hem sol hem de sağ tarafta aynı işlemleri yapmaya devam edin.

Her iki yanda döngü şelale saç modeli yaptıktan sonra arka kısımda sol ve sağ taraftan üçer demet alıp aşağı doğru örme işlemine başlayın. Örme işlemi sırasında sağdan ve soldan alınan üç demet saçtan her seferinde biri bırakılıp yeni birisi eklenerek saç uzunluğuna göre aşağıya varana kadar yapmanız gerekmektedir.  İşlem bittiğinde karşınıza mükemmel bir Fransız şelale saç modeli çıkacaktır.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin