Seyahatin En Stil Hali

0
91
seyahat (1)

Seyahatler yorucudur kuşkusuz. Ama tesettürlü hanımlar için bu yorgunluk neredeyse iki katına çıkıyor. Başörtüsü bozulması, eteği, tuniği derken, seyahat sonunda hem kılık kıyafette hal kalmıyor hem de seyahati yapan bizde. Bu sebepten ötürü, biz de bir seyahat kombini nasıl olmalı sizler için ele almak istedik. Hem rahat hem göze hitap eden bu tarzı kullanabilmek için artık seyahatleri dört gözle bekleyeceksiniz!

Ferace Konforu

Eğer uzun bir yolculuğa çıkacaksanız, hem pek leke tutmayan hem de sizi sıkmayacak ve bunaltmayacak bir dış giyim olarak feraceyi, yolculuklarınız için tavsiye ediyoruz. İstediğiniz rahat bir ayakkabınızla bitireceğiniz kombin için başörtüsü olarak da, ütü gerektirmeyen ve hava alan şalları öneriyoruz. Bone takmak, seyahatlerde bir işkence halini alabiliyor. Bu sebepten tavsiyemiz, ince ve küçük bir tülbendi bone yerine kullanmanız. Tabii ufak tefek kaymalar olacaktır. O kısmı molalarda halledersiniz diye düşünüyoruz. J illa bone takmam lazım diyorsanız da, dikişsiz boneler mevcut. Bu boneler, hem alnınızı sıkmayacak hem de başınızın ağrısını minimuma indirecek.

Pantolon Etek

Yazın severek giydiğimiz her deseni mevcut olan bu pantolonlar, tam bir seyahat arkadaşı olmak için varlar. Hem tiril tiril kumaşıyla sizi germeyecek hem de ütüsü bozuldu mu kırıştı mı dertleri olmadan, rahat bir kafayla seyahatinizi yapmanıza yardımcı olacak bir pantolon. Üzeri için bizim önerimiz yine aynı ya da benzeri kumaştan bir bluzdan yana. Tercih edeceğiniz kıyafetin konforlu olması ve ütü istememesi en önemli noktası. Bu koşulları sağlayan her tür kıyafetinizle, korkusuzca seyahatlerinizi yapabilirsiniz. Yine yumuşak kumaştan şal ya da eşarplarınız, size keyifli bir yolculuk yapmanız için çok yardımcı olacaktır.

 Yumuşak Kot

Strech olmayan yumuşak kumaşlı bir kot pantolonunuz var ise, yine tereddüte düşmeden giyebilir, yolculuğunuzu kendisiyle sorunsuz olarak gerçekleştirebilirsiniz. Üzerine giyeceğiniz uzun bir sweat ya da gömlek ile de son noktayı koyabilir ve mutlu mesut yolunuza çıkabilirsiniz. Güvendiğiniz bir ayakkabı giymeniz yararınıza olacaktır. Bir de yolda ayakkabı yaraları ile uğraşmak istemezsiniz.

Tiril Tiril Etek

Evet, bu etekler de çok rahat ve ütü dertleri yok. Ancak bizim gönlümüz etek ile yola çıkmaya el vermiyor. Yolculuğun bin bir türlü hali var. Biz bunu biraz riskli görüyoruz ancak yapacağınız yolculuk bir iki saatlik kısa süreli bir mesafe için ise, o zaman tercih etmenizde pek bir beis olmayacaktır, umarız. Üstüne giyebileceğiniz bir kot gömlek ya da tişört üstü gömlek ile tam bir yolculuk kombini elde edebilirsiniz. Rahat olmanız her şeyden önemli. Yorulmamak ve yolculuğun tadını çıkarmak için bu küçük ayrıntılara dikkat etmenizi önemle tavsiye eder ve şimdiden iyi yolculuklar dileriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin