Sigarayı Bırakma Yöntemi

0
120
sigarayibirakmayontemi

Sigarayı Bırakma Yöntemi , Sigarayı Bırakmanın Püf Noktaları

Sigarayi Birakma YontemiSigarayı Bırakma Yöntemi olarak birçok araştırmalar yapmışınızdır. Kim sigara içme alışkanlığından vazgeçmek istemez ki. Fakat çoğu zaman insanlar onun esiri haline gelmekte ve sigarayla mücadelede mağlup olmaktadır. Sigarayı bıraktıktan sonraki aşama genellikle, çok zor olur.

ABRAHAMSON metodu sayesinde bu bağımlılıktan kurtulabilirsiniz. 30 yıldır uygulanan bu yöntem enerjiye dayalı doğal arıtma yöntemidir. Abrahamson metodunu gerçekleştiren uzmanlar sigara isteğini azaltacak gıdaların isimlerini açıkladı.

Sigara İsteğini Öldüren 14 Gıda
 1. Yulaf ezmesi

20 gün boyunca her gün sıcak suda ıslatılmış yulafın yenmesi nikotin bağımlılığını azaltmaktadır.

 1. Portakal

20 gün boyunca her gün yiyeceğiniz yarım portakal nikotin isteğinizi yüzde 79 oranında azaltır.

 1. Otlar, sebze ve tahıl

Ispanak, badem, siyah pirinç. Her gün yeşillik, sebze ve tam tahıl içeren herhangi gıda da sigara içme isteğini azaltır.

 1. Domates

Domates suyu beyine sinyal gönderdiği için sigarayı terk edenlere ilk 20 gün 1 bardak domates suyu içmek önerilir. Böylece, hem bağımlılığı azaltır, hem de domatesin içerdiği antioksidan etkiye sahip olan likopen sayesinde östrojen hormonlarının seviyesini artırır. Domatesi çiğ şekilde yemek yerine pişirip yemek daha etkilidir.

 1. Muz

Hem sigarayı terk etmeyi kolaylaştıran, hem de sigaranın yarattığı zararlı etkileri en aza indiren oldukça faydalı meyvedir. B vitamini ve potasyum açısından zengin olduğu için vücudu güçlendirip ona zindelik verir.

 1. Elma

2007 yılında yapılan araştırmalarda düzenli bir şekilde elma tüketiminin akciğer fonksiyonlarını iyileştirdiği tespit edildi.

 1. Fındık

İçerdiği E vitamini vücudu akciğer kanserinden koruyor.

 1. Zencefil

Zencefil akciğerleri temizleyen çok güçlü antioksidandır. Çeşitli toksinleri, mukoza ve istenmeyen partikülleri akciğerlerden temizler.

 1. Sarımsak

Sarımsak çok güçlü antioksidan olmasının yanında, içerdiği bol miktarda alisin maddesi akciğerleri temizler.

 1. Okaliptüs

Okaliptüs doğal antibiyotik. Bunun içeriğinde bulunun uçucu yağlar sayesinde akciğer enfeksiyonları yok olur. Ayrıca, kan basıncını artırarak kanın çoğalmasını sağlar. Öksürük, boğaz uyarılması sırasında, esasen, bu bitkinin yağından kullanılmaktadır. Taze okaliptüs çayı bronşit ve sinüzit gibi birçok hastalığın tedavisinde de kullanılır. Onun buharını yutmak öksürük ve bronşiti iyileştirir.

 1. Ekinezya

Nezle ve Öksürüğün tedavisinde kullanılır. Bitkinin kökleri akciğer enfeksiyonları ile mücadele eder.

 1. Keçiboynuzu

Özellikle sigara içenlere çok faydalıdır. 5 adet keçiboynuzu 1 litre suda kaynatılarak aç karnına içtiğimizde, sigaranın verdiği zararı en aza indirir.

 1. Ebegümeci

Kaynar suda 1 miktar Ebegümeci kaynatılarak 5-6 saat sonra aç karnına 1 bardak içilir. Bu çay akciğeri iyileştirir. Ebegümeci aynı zamanda akciğer kanserinin oluşması riskini en aza indirir.

 1. Karanfil

Sigarayı bıraktıran bitkisel ilaçların tadına baktığınızda sizde hissedeceksiniz ki karanfilin tadını alacaksınız. Sizde diğer gıdalar ile bir karışım yapıp bunu deneyebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin