Şişme Montlarla Zayıf Görünmek Mümkün Mü?

0
88

Bu sezon şişme montlar adeta altın çağını yaşıyor. Birbirinden farklı renk ve stil seçenekleri ile yerlerini alan şişme montlar, geçen sezon daha kaba bir tarzda bulunuyordu. Bu sezon ise şık ve zarif bir görüntü sunmaya imkan tanıyan şişme montlar, zarafeti ile göz dolduruyor. Sizler de eğer şişme mont giymek isteyip de kilolu görünmekten korkanlardansanız, dikkat etmeniz gereken birkaç ufak detay var. İşte şişme montlarla zayıf görünmek nasıl mümkün? Cevabı yazımızda bulabilirsiniz.

Proporsiyonunuzu Tanıyın!

İlk olarak proporsiyonunuzu iyi tanıyın. Kum saati, armut ve elma vücut yapılarından hangisine sahipsiniz, bunu bilmeniz gerek. Vücut yapınıza göre bedeninizde daha geniş olan bölgelerinizi absorbe etmelisiniz.

Eğer, kum saati şeklinde bir vücut yapınız varsa, şişme montları alırken uzun ya da kısa olanları tercih edebilirsiniz. A kesim modelleri de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ancak en şık olacak olan ve vücut tipinize uyacak olan şişme mont, bele oturan ve belinde kemeri bulunan modeller olacaktır.

Armut şeklinde vücut yapısına sahip iseniz, kısa modelleri seçmeniz sizin için daha kullanışlı bir seçim olacaktır. Ama uzun modellerden A kesim şeklinde olan şişme montlar ile de basenlerinizi gizleyebilirsiniz.

Elma vücut tipine sahip olan kadınlar için ise kemersiz ve düz kesim modeller çok daha uygun bir seçim olacaktır.  Çünkü göğüs ve omuz bölgesindeki genişliğin basen bölgesiyle uyumlu bir orantıda görünmesi, daha hoş bir görünüm sergiler. Şişme montun verdiği hacim, tüm vücutta eşit bir şekilde durur.

Uzun Görünmek İstiyorsanız

Ve son olarak eğer kısa boylu bir yapıya sahipseniz şişme montlarda diz boyu ve diz üstü boy modeller ile bel hizasında kısa kesimli modelleri tercih etmelisiniz. Montun belinde bir kesinti, kemer, dikiş vb. varsa bu tarz detayların yüksek bel hizasında yer aldığı modeller boyunuzun kısa görünmesini önleyecektir. Bununla birlikte kalın topuklu botlar ve bu botları gizleyen uzun İspanyol paça pantolonlar, olduğunuzdan daha uzun görünmenizi sağlar. Dar pantolon veya etek giymeyi arzu ettiğinizde ise, bilek boyunda bir model seçmeniz çok daha iyi olacaktır. Ancak bilek boyu tercih etseniz bile, topuklu ayakkabı ya da topuklu bot giymelisiniz. Aksi takdirde bacak boyunuz çok daha kısa görünür.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin