Tek Renk Uzun Abiyeler, Abiye Giyerken Nelere Dikkat Edilmeli?

0
149
Tek Renk Uzun Abiyeler

Tek Renk Uzun Abiyeler, Şayet baskı, çizgiler ve deseninden emin değilseniz, siyah, beyaz ve gri gibi tek renk bir abiye tercih etmeniz doğru olacaktır. Vücudunuzda fazlalıklar bulunduğunu düşünüyorsanız, vücudunuza oturan elbiselerden ziyade biraz daha dökümlü bir elbise seçin. Örneğin, beliniz inceyse bel oyuntusu bulunan bir elbise giyebilirsiniz veya kemer kullanarak belinizi daha ön plana çıkarabilirsiniz. Uzun abiyeler zayıf bayanlar üzerinde daha iyi durur, fakat dümdüz aşağıya doğru inen yırtmaçlı modeller hemen hemen tüm beden için uygundur.

Tek Renk Uzun Abiyeler, Desenli Abiyeler, Abiye Dekoltesi Nasıl Olmalıdır?

Bayanlar dekolteyi kararında kullanılıyorsa güzeldir. Düşünün ki, hem sırt hem de yırtmaçlı bir bacak dekoltesi ile göğüs dekoltesi birlikte uymaz. Bu tarz giyinen bayanlar yok mu? Tabii ki var fakat zarif olmaz. Büyük göğüsleriniz var ve bundan rahatsız oluyorsanız, ince askısı olan elbiselerin dışında, göğüs bölgesi daha kapalı veya kalın askılı, sırt dekoltesi olan elbiseler tercih etmelisiniz. Hangi yerde, nasıl elbise giyeceğinizin kararını iyi vermeniz gerekiyor. Örneğin, yaz gecelerinde uçuş kumaşlı bir abiye giyebilirsiniz.

Boyu Uzun Göstermek İçin Abiye Nasıl Giyilmeli?

Kısa bir boyunuz var ve bunu kendinize sorun yapıyorsanız, vücudunuza uygun bir abiye modeli ile birlikte, değişik modellerde stiletto tercih edebilirsiniz. Ayrıca boyun bölgeniz kısaysa, V yaka veya dekoltesi biraz daha fazla olan abiyeler sizi daha uzun boylu gösterir. Bu tarz dekolteli abiyeler ile birlikte, sade ve zarif takılar kullanmanız daha doğru bir seçim olur. Siyah renk bir abiye ile boyunuzu daha uzun göstermeniz de mümkün.

Abiye Giyerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Bayanların abiye tercih etmelerinin bir çok sebebi vardır. Özellikle, giydiğiniz zaman kendinizi rahat hissettirecek bir elbise türüdür. Diğer taraftan, vücudunuza uygun modeli bulduğunuz zaman, sizi daha uzun boylu ve zayıf gösterir. Tek parça elbise giymenin getirdiği hızlıca hazırlanma alışkanlığı da bir başka avantaj. Böylesine avantajı olan bir abiye kıyafetin vazgeçilmez olması da normal.

Abiyeler Hangi Mevsimlerde Daha Çok Giyilir?

Uzun abiye modelleri her ne kadar bahar ve yaz elbiseleri gibi düşünülse de, bazı detaylara dikkat ederek kış aylarında da giyebilmeniz mümkün. Yaz mevsimi için en uygun kıyafetlerden bir tanesi abiye olduğundan, bu konumuzda sizlere abiyelerin nasıl giyileceği üzerine bir yazı sunduk.

Desenli Abiyeler

Uzun ve efil efil abiye şeklinde düşününce, aklınıza birbirinden güzel desenler seçmek geliyor değil mi? Fakat bu anlamda desen seçimi yaparken, vücudunuza uygun olarak hareket etmelisiniz. Minyon tipli bir bayansanız ya da halk adıyla çıtı pıtı bir yapınız varsa, küçük desenleri seçmeniz daha uygun olacaktır. Bilhassa, iri desenler veya büyük baskılar, vücut üzerindeki fazlalıkların bulunduğu bölgeye gelirse, daha geniş gözükme tehlikesi olduğunu unutmamalısınız. Diğer taraftan, boyuna doğru olan çizgiler ya da dikey olarak akar şekilde görünen desenler, daha zayıf ve uzun boylu görünmenizi sağlar. Bizim önerimiz ise, mümkün olduğu kadar daha sade abiyeler tercih etmeniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin