Tesettür Giyimde 2018 Kış Sezonu Trendleri

0
189
2017-Tesettür-Giyim-Kış-Modelleri-

Tesettür giyimde de soğuk havalarla birlikte daha kalın ve üst üste giyinme sezonu devam ediyor. Bu sene her ne kadar kış ayı biraz karışık geçse hatta bazı günler güneşli bahar havalarını andırsa da yine de soğuk ve karlı günler arada yüzünü gösteriyor. Soğuk havalarla birlikte kış sezonuyla 2018’in tesettür elbise modelleri de vitrinleri ve katalogları süslemeye devam ediyor. 2018 yılında sonbahar ve kış şıklığı düşünüldüğünde akla ilk olarak tesettür elbise, kaban ve hırka modelleri akla geliyor. Bu parçaları özen ve dikkatle seçip kombinleyerek kış aylarında farklı mekânlarda şıklığınızı sürdürebilirsiniz.

Sezonun şıklık sırrı desenlerde saklı

2018 yılında yalnızca tesettür giyimde değil tüm moda dünyasında ve kıyafet parçaları arasında desenler hâkimiyeti ele almış durumda. Sade birkaç parçayı desenli bir parça ile kombinleyerek çok hızlı bir şekilde şık ve hoş bir görünüm elde etmiş olabilirsiniz. Kazaktan elbiseye, pantolondan eteğe, hatta kabandan monta kadar pek çok kıyafet parçasında bu sezon desenler başköşeye oturmuş durumda.

Özellikle belden kemer detaylı elbiseler, düğmelerle dikkat çeken elbiseler, ya da tunik görünümlü elbise modelleri ile bu sezonun farklı desenleriyle hem sezonu takip edebilir hem de kendi beğenileriniz ortaya koyabilirsiniz. 2018 yılında kış ve sonbahar tesettür giyimde modellere göz atarak, önümüzdeki sezon için kendinize özel bir tarz oluşturarak fark yaratabilirsiniz.

Her sene tüm moda dünyasında tesettür giyimde dâhil olmak üzere bir dönüşüm v e değişim yaşanmaktadır. Zaten değişmeyen ve dönüşmeyen bir şey yoktur. Moda gibi tüketilemeye mahkûm olan bir olgu da kendisini sürekli yenilemeli ve geliştirmelidir. Bu sezon tesettür giyimde yaşanan değişim ve dönüşümle birlikte geçmişin sıcak tonlarının elbise ve diğer kıyafet parçalarına yansıdığını görüyoruz.

Flora ve kürk desenler revaçta

Yeni tasarımlarda geçmiş dönemlerin romantizmini taşıyan desenler ve modeller ön plana çıkıyor. Eskiden moda olan desenler özellikle vintage ve retro rüzgârıyla birlikte daha da dikkat çekti. Bu tarz desenler bu sezonda da tesettür giyimde kap, elbise, kaban ve etek modellerinde de tercih ediliyor. Son dönemin en çok dikkat çeken desen ise süet üstüne işlenmiş, çiçek dediğimiz flora baskı, kürk detaylı baskılar olarak vitrinleri süslüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin