Tesettür Giyimde Ofis Şıklığı

0
92
Tesettür Giyimde Ofis Şıklığı

Tesettürlü ya da açık pek çok hanım bulunduğu ortamda şık olmak ister. Tesettür giyimde ofis şıklığı yaratabilmek için bazı şeylere dikkat etmek de gerekir. Bu ister iş yaşamında bulunduğu alanlar olsun ister günlük yaşamı olsun hatta isterse spor yaptığı anlar olsun fark etmez. Her an her yer bakımlı ve hoş görünmek neredeyse bütün kadınların ortak isteğidir diyebiliriz. son zamanlarda moda sektöründe yer verilmeye başlanan tesettür giyimde de artık çalıştığınız ofis ortamlarında şık olabileceğin zengin çeşitleri bulmak mümkün.

Her sabah uyanıp iş yerinde ne giyeceğini düşünmek kadınların ortak sorunlarından biri. Her gün hem özenli hem de hoş bir görünüm yakalamak ve tarz olmak için biraz çabalamak gerekiyor. Yaratıcılığımızı da işin içerisine katarsak elimizdeki kıyafetlerden pek çok kombin yaratıp bu sorunun üstesinden gelebiliriz aslında. Renk, uyum, tamamlayıcılık gibi olgulara dikkat ederek ofisin şıkları listesinde üst sıralarda yer kapabiliriz.

Hem yazın sıcak günlerinde hem de kış aylarının dondurucu soğuk günlerine özel tasarlanan farklı modellerle şıklığınızı ofise taşıyabilirsiniz. Tabi ofis stili yaratırken rahatlığınızdan da ödün vermek zorunda değilsiniz. Yıkılan moda tabularıyla artık hem rahat hem de şık olmak mümkün. Tabii yine de tesettür giyimde ofis şıklığını yakalamak için ne aşırı salaş ne de aşırı abiye görünüm şık bir kombinleri tercih etmeye dikkat etmelisiniz. Bu tip hassas noktalara dikkat ederek kombinlerinizi oluşturmaya başlayabilirsiniz. Sade, klasik, şık ve rahat bir duruş yaratarak çalışırken de içerisinde iyi hissedeceğiniz parçaları bir araya getirebilirsiniz.

Yeleklere göz atın

Özellikle tesettür modasında yeleklerin yeri ayrıdır. Tesettür giyimde ofis şıklığı sağlamanız için yine yeleklerden yararlanabilirsiniz. Kombinlere katılacak bu parça ile birdenbire bambaşka bir havaya bürünebilirsiniz. Sizi anından şık bir görünüme kavuşturacak olan yelekleri farklı farklı parçalarla deneyip sıradanlıktan kurtularak kolay bir şekilde tek bir parça ile birden çok kombine kavuşabilirsiniz. Kısa, uzun, asimetrik gibi yelek modelleriyle ofiste şıklığını konuşturabilirsiniz. Bu parçayı he gömlek hem de triko bluz gibi farklı kıyafetlerle tamamlayabilirsiniz.

Ayrıntılara dikkat

Ofis şıklığı diyoruz rahatlık diyoruz ama yine de ayrıntılara da dikkat etmek gerekiyor. Tercih edeceğiniz başörtü, şal ya da eşarplarınızda da özenli davranmak lazım. Tesettür giyimde ofis şıklığı yakalamanız için klasik bir etek gömlek kombininde kullanacağınız, etek ve gömleğin renklerini taşıyan bir eşarpla çok cool ve elegan bir görüntü yakalamanız mümkün. Şıklık ayrıntıda gizlidir. Alışılmış bir kombinde kendinizden katacağınız en küçük detay sizin bambaşka görünmenizi sağlayacaktır. Tabii sadece eşarp ve şal gibi parçalarla değil, saat, başörtü iğnesi, broş ve daha nice aksesuarla kendi çizginizi oluşturabilirsiniz.

Renk tercihinde özgür olun 

Tesettür giyimde ofis şıklığı denince akla gelen siyah ağırlıklı kombinleri kafanızdan uzaklaştırın. Başka renkler kullanarak da zarif bir şıklık yakabilirsiniz. Kabul edebiliriz ki zarif bir görünüm elde etmek istediğimizde siyah bizim için işimizi çok kolaylaştırıcı bir renktir. Ama tekdüze ve alışılmış algıların da dışına çıkılarak renkli parçalarla zarif görünmek mümkün. Klasiğe yakın kesimlerdeki parçalarda kullanacağınız renklerde özgür olabilirsiniz. Ofis şık olmak istiyorsanız, olabildiğince düz kesim modelleri tercih ederek renk skalasını geniş tutabilirsiniz. Ofis stilinizi oluştururken ton sür ton ya da kontrast renklerden yararlanabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin