Tesettür Sokak Modası İçin Kışlık Öneriler

0
150
Tesettür Sokak Modası İçin Kışlık Öneriler

Tesettür sokak modası özellikle kapalı genç hanımların sık sık tercih ettiği bit trend. Aslında hem tesettürlü hem de tesettürsüz hanımlar tarafından uygulama kolaylığı ve pratiklik sağladığı için vazgeçilmez moda trendlerinin başında geliyor. Hem salaş hem de şık olabilme imkanı da sunan sokak modasında tercihler tamamen size kalmış durumda. Hatta salaş ve şık parçaları birleştirerek çok cool bir görünüm de yakalayabilirsiniz.

Peki sokak modası diyerek neyi kast ediyoruz. İçinde moda parçaları olmak üzere kendimize yakıştırdığımız birçok parçayı bir araya getirip harmanlamak olarak tanımlanabilir. Moda karşıtı bir duruş ya da duruş ve tarzı yansıtma olarak da ifade edebiliriz sokak modasını. Tabi yine de uyuma dikkat etmemiz lazım. Sokak modası diye birbirinden çok aykırı parçalarla şıklıktan rüküşlüğe hızlı bir geçiş yapabiliriz. Tesettür sokak modası daha genel çerçevede sokak modasının en güzel yanı size kendi stilinizi oluşturma olanağı tanımasıdır. Bu sayede olabildiğiniz kadar özgür bir şekilde modacılara taş çıkartacak kombinler yapabilirsiniz. Tek bir tema yerine çeşitliliği benimseyen sokak modası yaratıcılığınızın ön plana çıkmasını sağlayacaktır.

Çizginizi oluşturun

Rahatlığın da gözetildiği tesettürlü sokak modasında sınırların olmaması sizi, her gün ne giyeceğim derdinden de kurtaracaktır. Ayrıca iş, okul, hafta sonu etkinliği ya da arkadaş buluşmalarında kendi stilinizi ve tarzınızı konuşturmanızı sağlayacaktır. Aslında bu moda akımı ülkemizde de oldukça takip ediliyor. Hatta butik ve markalar bu tarz kombin önerilerine kataloglarında yer vererek, hanımlara çarpıcı önerilerde de bulunuyor.

Dışarıya çıktığınızda da pek çok kişinin bu akımdan etkilenerek, kendilerini rahat hissettikleri parçaları kombinlediğiniz görebilirsiniz. Kendi stil ve düşünce tarzını yansıtmak isteyen kapalı genç hanımlar da tesettür sokak modasına uyarak giyim tarzlarını kendilerine has bir çizgiye taşıyabilirler.

Tesettür sokak modası kombinlerine göz gezdirdiğimizde genellikle ipek eşarpların yerini daha kolay kullanım sağlayan şalların aldığını görüyoruz. Hem daha rahat bir hava vermesi hem de hazırlanma aşamasında pratik sağlaması açısından tercih edilen şallar renk ve desen tercihiyle şıklık da sağlıyor. Şal tercihi yaparken ve bağlarken boyun ve ense kısmının açık kalmamasına özen gösterirseniz çok hoş bir görüntü yakalayabilirsiniz.

Sokak modasında özgür stil

Bol pantolonlar, etekler, tunikler, oversize kazaklar gibi aklınıza gelebilecek her türlü parçayı sokak modasında rahatlıkla kullanabilirsiniz. Kendi stiliniz olarak belirleyeceğiniz parçaların renk seçiminde de özgürsünüz. Tabi aynaya baktığınızda kendi gözünüz hoş görünecek renkleri bir arada kullanırsanız daha mükemmel bir tarz yakalarsınız.

Aksesuarlarla tarz olun

Aksesuar seçiminde de yine tercih size kalmış. Kolye, bilezik, bileklik, çanta ya da ayakkabı gibi aksesuarlar kıyafetlerimizin vazgeçilmez tamamlayıcılarıdır. Gözlük ve saatler de tabi sıklıkla tercih edilen parçalar arasında. Tesettür sokak modasından özellikle tercih edilen spor ayakkabıların yerini kış aylarında botlar, bootie ya da çizmeler alıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin