Tesettür Tunik Modellerinde Ön Plana Çıkanlar

0
145

Tesettür tunik sadece tesettürlü hanımlar için değil, her kesimden hanım için üretilen ve sıklıkla tercih edilen bir parçadır. Bunun altında yatan sebeplerden biri, elbette ki, tuniğin rahat ve kullanımı kolay bir ürün olmasıdır. Aynı zamanda şık ya da spor farklı duruşları sergileyebilmesidir. Gündelik hayatta veya özel bir günde tercih edilebilir farklı tarzlarda piyasada bulunan bir ürün olması, tuniği her dönem ve her mevsim cazip bir hale getirmektedir. Klasik ya da spor tarzda bulabileceğiniz tunik modelleri, pek çok farklı kombin için rahat ve kurtarıcı bir seçenek olarak yer almaktadır.

Tunik Kumaş Seçimi

Tesettür tunik modellerinde yaz ve ilkbahar aylarında genelde şifon ve ince kumaş tercih eden tasarımcılar; haliyle sonbahar ve kış aylarında daha kalın kumaşlar kullanıyorlar. Gömlek tarzındaki tuniklerde kot kumaş ise her mevsim için özel olarak satışa sunulan türden. Kadife kumaşların da kullanılabildiği tunik modelleri, genele bakıldığı zaman her mevsim giyilebilecek tip ve kumaşta üretiliyor.

Tuniklerde Renk Seçimi

Tunik seçerken tek bir renk ile sınırlı kalınamaz. Bu durum ne moda anlayışına uyar ne de hanımların zevkine. Her renk ile her tarz tuniğin kullanılabildiği kalıplardan sıyrılmış moda içerisinde hanımların ten rengine, vücut tiplerine ve zevklerine en uygun renkte tuniği seçmeleri en doğru karar olacaktır.

Klasik Giyimde Tunik Modelleri

Klasik giyim tarzına sahip olan hanımlar, bu anlayışla üretilen tunik modelleri ile hem arzu ettikleri görünüm ve duruşu yakalayabiliyorlar. Hem de rahatlıklarından bir ödün vermiyorlar. Ayrıca bu sezon modacıların tuniklere ekledikleri pilise detayları da tuniklere bambaşka bir hava katıyor. Şık taş işlemeleri ile de klasiklik vurgusunu yineleniyor. Bunun yanında lazer kesim modelleri de klasik giyinmeyi seven hanımlar için tercih edilebilir bir seçenek.

Spor Giyimde Tunik Modelleri

Spor giyim dendiği zaman akla ilk gelen parçalardan biri olan tunik, çok farklı bir öneme sahiptir. Oldukça rahat bir kullanım imkanı sunan ve basit bir kot pantolonla bile muhteşem bir uyum sağlayan bu tarz tunikler, giy-çık kolaylığı da sağlıyor. Amblem, yazı ve baskı gibi detaylar ile spor duruşa işaret eden bu tipteki tunik modellerinde ayriyeten fermuar, zımba ve düğmeler de bu amaçla yer alır.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin