Tesettürde Ayakkabı Seçimi

0
125
tesettur ayakkabı

Şıklığın tamamlayıcısı, hanımların baş tacı, bazen de baş belası ayakkabılar. Öncelikle şunu belirtelim, çok ciddi anlamda önem arz etmeyen bir durum söz konusu değilse, ayaklarınız için en sağlıklı modeli tercih etmeniz gerekmektedir. Arkasını vuran, yanlardan sıkan ya da başka değişik sıkıntılar yaşatan ayakkabılarla ayağınız, dolayısı ile siz rahat olamazsınız. Ayrıca ilerleyen zamanlarda bel ağrısına kadar varan hastalıklara ve rahatsızlıklara da neden olabilmekte ayakkabılar. Lütfen siz de, günlük yaşamda kullanmak için rahat ve ortopedik ayakkabılar tercih edin. Tabanının dümdüz olmasından kaçının ve en azından yumurta topuk diye adlandırdığımız modelleri tercih etmeye özen gösterin.

Dilerseniz, birlikte bu güz ve kış tercih edebileceğimiz modellere birlikte bakalım:

1.Spor Ayakkabı

Pek çok markadan güvenerek ve çeşit bolluğundan karar vermede zorlanacağınız spor ayakkabı modelleri, günlük yaşamda en rahat tercih edebileceğiniz tarzdadır. Özellikle bahar aylarında kullanabileceğiniz beyaz renkte spor ayakkabılar; sadece kot pantolon altına giymeye değil, pek tabii etek altına da gayet hoş bir görünüm sunacaktır. Hem kombin sıkıntısı yaşatmayacak, hem rahat hem de pek çok bloggerın tercihi olan spor ayakkabılar, sizin için de harika bir seçim olabilir. E daha ne olsun?

2.Bot & Çizme

Malumunuz artık bot mevsimi geldi. Şık ve havalı bir tarz için vazgeçilmez olan bot ve çizmeler, her hanımın gönlünde farklı bir yer kaplar. Bu sezon özellikle kemerli ve taşlı modellerin revaçta olduğunu belirtelim. Kalın topuklu ve küt modeller, hanımların vazgeçilmezlerinden olsa da, kar kış kıyamette düşme korkusu yaşamak istemeyenler için altı çivili modelleri tercih edebilirsiniz ama bunun pek göze hitap ettiğini düşünmeyebilirsiniz. Eğer araştırma görevlisi iseniz ya da olma yolunda ciddi adımlar atıyorsanız, haberiniz olsun; dağcı botu giymeyenler dışlanıyor. Şaka bir yana, strech pantolonlarla gayet cool durduğunu ve çok rahat olduğunu belirtelim.

Çizmelerde ise, yine botlarda olduğu gibi topuklu modelleri tercih edebilirsiniz. Eskimeyen bir moda olan kahverengi çizme akımı, muhtemelen bu kış da herkeste göreceğimiz bir model olacak. Dilerseniz altı düz çizmeleri de hem etek hem pantolon ile rahatlıkla giyebilirsiniz. Lakin demeden geçmeyelim, bizim gönlümüz daima siyah deriden yana.

3.Babet

Mevsimi geçti şimdilik, ama ilkbahar ve yaz aylarında çılgınlar gibi ayaklarımızı kanata kanata giydiğimiz, karşılıksız aşk yaşadığımız, cicili bicili renkleriyle gönlümüze giren ve hiç çıkmayan babetlerimiz, maalesef rahat ve sağlıklı değiller. Ya da biz denk gelmedik öylesine. Eğer sizin babetiniz konfor konusunda iddialıysa ve siz de bunu tasdikliyorsanız, ne diyelim Allah mutlu mesut etsin. Güle güle giyiniz efendim. Genelde çan etek altında çok hanım hanımcık duran babet tipi ayakkabılar, makul bir kombinle pantolon altında da pek tabii şık durabilir. Sizin zevkinize kalmış artık orası.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin