Vintage Parçalar Kış Aylarında da Vitrinde

0
71
Vintage Parçalar Kış Aylarında da Vitrinde

Moda trendleri hızlıca gelip geçebilir ama bazen de geçmişte çok popüler olan modeller ve parçalar yeniden gündeme gelir. Son zamanlarda yine vintage model kıyafetler, aksesuarlar ve ayakkabılar trend olarak karşımıza çıkıyor. Hem geçmişin nostaljik dokusunu yansıtan bu tarz parçalar bir yandan da kadınlara romantik bir hava sağlıyor.

Hem şık hem de sanki başka bir tarihten çıkıp gelmiş gibi görünmek ve dikkat çekmek istiyorsanız siz de dolabınızda vintage tarz parçalara yer açmalısınız. Son zamanlarda hem butik mağazalar hem de büyük markalar vintage çizgilere kış sezonunda da yer veriyor. Kolayca ulaşabileceğiniz vintage model gömlek, etek, ayakkabı, çanta, küpe ve saat gibi hem büyük parçalarla hem de detay parçalarla bu tarz bir görünüm elde edebilirsiniz.

Vintage aksesuarla nostaljik hava

Özellikle tarz olmak isteyen hanımların aksesuar seçimine de dikkat etmesi gerekiyor. Bazen çok sade bir kıyafeti ufacık bir detayla dikkat çekiç hale getirmek mümkün. Moda dünyasında trend olan akımları aksesuar seçiminizde kullanarak hem modayı takip edebilir hem de seçtiğiniz parçalarla kendi tarzınızı konuşturabilirsiniz. Vintage moda akımında da aksesuarlara geniş bir yer açılmış durumda. Özellikle çanta ve saatlerde pek çok model bulmak mümkün. Bu akımla çanta modelleri arasında çapraz zincir detaylı küçük çantalar ve nostaljik bir havaya sahip bel çantaları sık sık karşımıza çıkıyor. Saat ve kumaş saç tokalarıyla da bu akımın takipçisi olabilirsiniz.

Vintage ile dantel ve işlemeler geri döndü 

Şık ve zarif bir görünüm elde etmemizi sağlayan gömleklerde de geriye dönüş havası hakim. Vintage’den ilham alınarak tasarlanan gömlek modelleri romantik ve biraz da mistik görünümleriyle elegan bir duruş sağlıyor. Vintage tarz gömlek dendiğinde aklımıza işlemeler ve danteller gelir. Geniş dantel yaka ya da işlemeli modellerin yanı sıra ekoseli rahat kesim vintage modellerle de o eski havaları yakalamak mümkün. Ayrıca soğuk havalarda da tercih edebileceğiniz kalın oduncu gömlekle tamamlayacağınız kombinlerle farklılık yaratabilirsiniz.

Pantolon modası değişiyor

Vintage pantolonları düşündüğümüzde de jean modeller geniş bir kaplıyor. Bu parçalara da eklenen işleme ve dantel gibi detaylarla vintage havası estiriliyor. Kot pantolonlardaki dar pantolonların modası bir süredir geride kalmış durumda. Son zamanlarda mom ya da boyfriend tarz denen vintage dokunun bulunduğu daha bol ve yüksek bel pantolonlar vitrinlerde karşımıza çıkıyor. Kot pantolon yerine kumaş pantolonları tercih ediyorsanız da yine vintag modasından geri kalmak zorunda değilsiniz. Kısa paça bol pantolonlarla dantel yaka bir gömleği kombinleyerek kendi tarzını yansıtabilirsiniz. Kısa bol paça pantolon modellerinde de ekose, düz, ya da fermuar gibi pek çok farklı modeli bulabilmek mümkün.

Tabi vintage deyip de tulum ve bahçıvan modellerden de bahsetmemek olmaz. Bu model pratikliğiyle hem hayata kurtarıyor hem de tek bir parçayla hoş ve şık görünmemizi sağlıyor. Rahatlığıyla ön plana çıkan bahçıvan model etek, elbise ve pantolonlarla bazen gününüzü kurtarabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin