Yoğurt Kürü ile Göbek Yağlarınızdan Kurtulun

0
165
Yoğurt Kürü Nedir

Bayanların en büyük kaygısı, göbekte biriken yağlardır.  Hareketsizlik, doğum sonrası kalan fazla kilolar gibi nedenler ile oluşan ve bölgesel yağlanmanın en önemli göstergelerinden biri olan göbek yağları kolayca oluşabilir. Ancak göbek yağlarını eritmek oldukça zordur. Göbek yağlanması sağlık açısından uygun bir yağlanma türü değildir. İç organ yağlanması dediğimiz tehlikeli bir yağlanma çeşidi de olabilir. Bu nedenle özellikle göbek bölgesinde aniden meydana gelen yağlanmalar oluşursa, bir hekim ile görüşülmeli ve sağlık kontrolünden geçilmelidir.

Yoğurt Kürü Nedir, Yoğurt Kürü Nasıl Yapılır ve Uygulanır?

Göbek kısmında biriken yağlar, fiziksel olarak da kötü bir görünüme neden olur. Daracık bluzları giyemezsiniz.  Pantolonlarınızın, eteklerinizin bellerini kapatamazsınız. Hele ki yaz geldiğinde plajda bikini, mayo giymek sizler için bir kabus haline gelebilir. Bu nedenle kış mevsimi ile birlikte gelen kalın kazakların göbeğinizi kamufle ettiğini düşünüp, rehavete kapılmayın. Yaza kadar göbeğinizi eritmeye ve incelmeye bakın.

Göbek yağlarından kurtulmak için mekik hareketlerini alışkanlık haline getirin. Sabahları kalkar kalkmaz yapacağınız 25 – 50 setlik mekik hareketi karın kaslarınızı sıkılaştırıp, incelmenizi sağlayacaktır. Bir de sizlere sihirli bir formül vererek, göbek yağlarınızdan kurtulmanıza yardımcı olmak istiyoruz. Yoğurt kürü ile göbek bölgenizde biriken gereksiz yağlardan kurtulabilir ve fit bir görünüme kavuşabilirsiniz.
Yoğurt içeriğinde vücut için çok faydalı vitaminler, mineraller ve bağırsak florasına tutunarak bağırsak sağlığını koruyan faydalı bakteriler yani probiyotikler vardır. Kemik erimesine karşı özellikle menopoz döneminde kadınları korur. Yoğurt kürü ile bir yandan zayıflarken bir yandan da bağışıklık sisteminizi koruyacak ve hastalıklardan korunmuş olacaksınız.

Yoğurt kürü nasıl yapılır?

Malzemeler: ½ taze sıkılmış limon suyu, 1-2 çay kaşığı kadar kırmızı pul biber, 3-4 yemek kaşığı kaymaksız yarım yağlı yoğurt (taze ve el yapımı olursa daha iyi) Yoğurt kürünü hazırlamak için, bir kasenin içine yoğurdu koyun. Limon suyunu sıkın ve iyice karıştırın. Pul biberi de ekleyip yeniden karıştırın.

Yoğurt kürü nasıl uygulanır?

Hazırladığınız bu kür, göbek yağlarınızdan iki hafta gibi kısa bir süre içinde kurtulmanızı sağlayacak ve ortaya çıkan değişime siz de inanamayacaksınız. Kürü gece yatmadan yarım saat önce tüketebilirsiniz. Ayrıca yoğurt kürü günlük olarak hazırlanmalıdır. Yedikten sonra artık başka hiçbir şey yememeniz gerekiyor.  Kilo verebilmek ve göbek yağlarınızın erimesini sağlamak için, yoğurt kürüne her gün  devam etmeli ve en az iki hafta boyunca kesintisiz sürdürmelisiniz. 1-2 gün yapıp “işe yaramıyor” diye vazgeçerseniz, başlamadan önce başarısızlığa uğrarsınız. Bu kürde zayıflamak ve göbek yağlarını eritmek için istikrar şart.

Yoğurt kürü uygulayarak göbek yağlarını eritme yöntemini hemoroit, fistül gibi rahatsızlıkları olanlara önermiyoruz. Pul biber, bilindiği gibi hemoroit şikayetlerini arttırır. Ayrıca emziren anneler ve hamile kadınların da bu kürü yapmaları sakıncalıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin