Yulaf Maskesi

0
135
Yulaf Maskesi

Siyah Noktalar İçin Yulaf Maskesi

Yulaf Maskesi Siyah noktalardan kurtulup daha güzel, pürüzsüz ve yenilenmiş bir tene kavuşmanın en basit yollarından biri yulaf ezmesi ile hazırlanabilecek doğal siyah noktalarda etkili yüz maskesidir. Yulaf maskesi ayrıca sivilcelere sebep olan yağı yok eder ve yüzdeki ölü cilt hücrelerini temizler, siyah noktalar için yulaf maskesi hazırlanışını aşağıdaki yazıda bulabilirsiniz.

Yulaf Maskesi Hazırlanışı

4 ,5 yemek kaşığı yulaf ezmesini toz haline getirip. blender veya robotta orta hızda çalıştırarak kısa sürede yulaf tozunu hazır edebilirsiniz. Blender ya da robot yoksa yulaf ezmesini havanda iyice döverek toz haline getirin. Havanda ezdiğiniz yulafa yavaş yavaş su ekleyerek macun kıvamına gelinceye kadar karıştırın. Bu aşama sırasında bir kaç damla limon suyu, 1, 2 ezilmiş taze çilek püresi ekleyebilirsiniz. Limon ve çilek ölü cilt hücrelerinin daha çabuk ve derinlemesine temizlenmesini sağlar. Limon ya da çilek yoksa da sorun değil, macun kıvamına gelen yulaf ve su karışımını direk olarak yüzünüze sürebilirsiniz.

Yulaf Maskesinin Uygulaması

Yulaf maskesini cildinize sürmeden önce fazla yağı ve kiri temizlemek için yüzünüzü ılık su ile iyice yıkayın ve bir havlu ile kurulayın. Saçlarınızı toplayın ya da tülbent ile bağlayın, yulafın bulaşması halinde saçınızdan temizlemek zor olabilir, maskeyi daha rahat bir şekilde sürebilmek için fırça kullanabilirsiniz. Eğer fırçanız yoksa parmaklarınızla yulaf maskesini siyah noktaların bulunduğu kısımlardan başlayarak göz kenarları hariç tüm yüzünüze sürün.

Bu işlemi suyla yulafı karıştırdıktan hemen sonra yapmanız gerekir, aksi takdirde yulaf kurur ve sertleşir. Maskeyi yüzünüzde tamamen kuruyuncaya kadar 20 dakika bekletin. Bu süre içinde yüzünüzü çok fazla hareket ettirmemeye ve mecbur kalmadıkça konuşmamaya özen gösterin. Daha sonra ılık suyla yıkayarak maskeyi çıkartabilirsiniz. Maskeyi çıkardıktan sonra ise pamuğa gülsuyu dökerek yüzünüzü silin ve kendi halinde kurumasını bekleyin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin