Kolay Zayıflama Diyeti – Sağlıklı Diyet

0
136
Zayıflama Diyeti

Kolay Zayıflama Diyeti

Zayıflama Diyeti           “Neden kilo alıyorum?” sorusunun cevabını kilolu olan her insan ömrünce aramıştır. Oysa bunun hormonal veya metabolizma bir sebebi yoksa, cevabı son derece açıktır: Vücut ihtiyacından fazla yemek tüketmek ve yine vücut ihtiyacından az hareket etmek. Burada önemsediğimiz husus “Zayıflama Diyeti” adını verdiğimiz uygulamadır.

Diyet Nedir?

Kısaca, tüketilmesi hayati öneme sahip olan gıdaların tümünün genel adıdır. Fakat belirli bir kural dâhilinde ve belirli bir amaca binaen… Ve bilindiğinin tersine, diyet sadece zayıflamak için değil kilo almak için de uygulanan bir yöntemdir. Burada bir kolay Zayıflama Diyeti üzerinde duracağız. İşte sağlıklı diyet için ideal bir zayıflama yöntemleri sizlerle:

Sabah Kahvaltısı Diyeti : Süt, peynir, birkaç siyah zeytin veya birkaç yeşil zeytin, az miktarda bal veya reçel ve üç bir somun ekmeğin çeyreğini geçmeyecek kadar ekmek. Kahvaltıdan sonra bitki çayı…

Öğle Yemeği Diyeti : Sevdiğiniz bir yemek türüyse üç ila beş arası köfte ya da tavuk suyu çorbası. Tercihinize göre sebzeli yemek, yine çok sevdiğiniz bir yemekse az miktarda olmak şartıyla makarna. Ek olarak, dilerseniz bir avuç ceviz, fındık, kuru üzüm ya da kuru kayısı. Kuruyemişin tek şartı günde bir avucu geçmemesidir. “İkindi çayı olmadan olmaz.” diyenlerdenseniz, siyah çay yerine yine bitki çayını tercih etmenizde yarar var.

Akşam Yemeği Diyeti : Sebze çorbası, tavuk çorbası, mercimek çorbası akşam yemeği için tüketilmesinde zarar olmayan yiyecekler arasında gelmektedir. Ek olarak salata türlerini ve he güç kaybını azaltmak hem de güzel bir uyku için yoğurdu aksatmamak gerekir. Eğer tatlı yenilecekse, en fazla haftada bir tüketilmeli ve akşam yemeğinde bir somun ekmeğin beşte birinden fazla ekmek tüketilmemelidir. Akşam yemeği yatmadan en az birkaç saat önce yenmelidir ve yatmadan önce az miktarda çerez veya bir bardak yağsız süt yarar sağlayacaktır.

Kendinize özgü bir diyete başlamak isterseniz, öncelikle bir Dahiliye/İç hastalıkları uzmanına başvurarak yola çıkmanız ve kendisi uygun görür de diyetisyene gönderirse diyetisyen aracılığıyla diyet uygulamasına başlamanız çok daha yararınıza olabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin