Zayıflama Tutkusu Kalp Ritmi Bozukluğuna Yol Açıyor

0
112
zayıflama ve kalp
zayıflama ve kalp ritmi

Zayıflama Tutkusu Kalp Ritmi Bozukluğuna Yol Açıyor

zayıflama ve kalp
zayıflama ve kalp ritmi

Zayıflama tutkusu yaparken kalp ritmi bozuklukları yaş rahatsızlığı olarak görülse de, nihai senelerde 20’li yaş grubundakiler de sıkça meydana çıkıyor.
Bir çok uzman ritim bozukluğunun çoğalışının gençleri, daha bir çok şekilde tehdit etmesinin en önemli sebeplerin birinin ise zayıflamak uğruna hiçbir bilgiye sahip olmaksızın veya bilgi almaksızın elde edilen bitkisel ürünler ve bilinçsizce yapılmış olan spor olduğuna dikkat çekmektedir. Bitkisel ürünlerin muhtevaları tam anlamı ile bilinmemekle beraber, özellikle zayıflamak amaçlı kullanılan ürünlerin ritim bozukluğuna neden oldukları biliniyor. Şayet hastanın kansızlık, akciğer hastalıkları, guatr, yüksek tansiyon veya kalp kapak rahatsızlığı var ise bu vaziyette ritim bozukluğuna yol açabiliyor. Benzer sürede bilinçsizce yapılmış olan spor da kalp ritmini bozabiliyor. Ritim bozuklukları anlık ölümlere neden olabileceği için en ufak bir kalp çarpıntısında doktora başvurmak hayati önem taşımaktadır.
Gençlerde alkol tüketiminin ve kilolardan kurtulmak için bitkisel ilaç kullanmanın çok fazla yoğunlukta olduğuna dikkat etmek gerekmektedir. Fazla içki tüketiminin yanı sıra uyku düzensizliği problemi meydana gelen gençler bunların üzerine kontrolsüz spor da yapınca en riskli ölümcül ritim bozuklukları meydana gelebiliyor. Bununla beraber kilolardan kurtulmak isteyen gençler spor ile birlikte bitkisel ilaçlara yönelince de ölümcül ritim bozukluğu artabiliyor. Bu nedenle özellikle spora ara vermiş gençlerin spora tekrar başlamadan önce kesinlikle kardiyoloji muayenesinden geçmesi gerekmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin